środa, 22 kwietnia 2015

Gorset Papercats underbust eko-skóra i overbust eko-skóra - porównanie i recenzja



Dosłownie kilka dni temu na stronie papercats.pl pojawiła się ogromna ilość nowych gorsetów, a co jeszcze ciekawsze - uzupełnienie starej kolekcji

Wiele osób oczekuje niecierpliwie doszycia ekoskórzanych overbustów, których na stanie nie było już od dawna. Tymczasem jednak pojawiły się undery z tego właśnie, starego materiału.

Czy warto sięgnąć po nową linię, czy lepiej poszukać starszych egzemplarzy?

Dziś zajmiemy się porównaniem materiałów, z których wykonane zostały starsze ekoskórzane gorsety od Papercats.



Zupełnie różne przeznaczenie gorsetów typu under i over powoduje, że nie będę się dziś rozpisywać na temat ich dobierania i rozmiarów. Posłużyć mogą w różnych celach, a rozmiar undera i overa wcale nie musi być identyczny.

Dla pełni informacji wskażę jednak, że poniżej zaprezentowane zestawienie koncentrować będzie się na wykonaniu oraz materiale, który wykorzystano w dwóch seriach szycia. Gorset overbust jest w rozmiarze XXS Papercats, a underbust - XS.


 Pierwsze spojrzenie na obydwa gorsety od razu daje nam świadomość, jak różne są to produkty. Gorset overbust udało mi się zakupić z drugiej ręki, nieco ponad 3 lata temu. Gorset underbust kupiłam jako nowy. we wrześniu 2013 roku. W minionym tygodniu pojawiło się doszycie tego modelu (jeśli się nie mylę, pierwsze po 1,5 roku).


Uwagę natychmiast zwraca kolosalna różnica w kolorystyce gorsetów starszych (over) i tych z 2013 roku. Najnowsza linia gorsetów (2015) to powrót do starego materiału (tu: gorset overbust), mniej połyskującego, lepiej imitującego skórę, ale także bardziej miękkiego, elastycznego. Zdjęcie wykonane z lampą błyskową.



Gorsety typu overbust. Zdjęcie wykonane z lampą błyskową, przy dodatkowym, sztucznym oświetleniu w pokoju. Mimo oświetlenia, gorset nie jest wyjątkowo błyszczący. Gorset dobrze imituje skórę, ale wydaje się dość lekki, miękki, cienki.Wydaje się więc niemal zbyt delikatny jak na tego typu odzież. Te odczucia nie maja jednak związku z jego trwałością.

 Z bliska dostrzegalna jest ciekawa struktura materiału. wykonanie jak zwykle perfekcyjne. Gorset overbust, mimo, iż noszę go regularnie od kilku lat, jest w niemal idealnym stanie.

Po doszyciu gorsetów typu underbust, osoby, które pierwszy raz miały do czynienia z tym materiałem podnosiły często, że niestety jakość materiału budzi ich obawy: o rozciąganie się, ryzyko podarcia, zaciągnięcia, przetarcia. Z doświadczeń z overbustem wydaje mi się, że mogę Was uspokoić - Waszemu gorsetowi nic nie grozi. W przeciwieństwie do gorsetów z materiałów aksamitnych oraz drugiego typu eko skóry, materiał obecnie używanej eko-skóry, nawet przy busku i sznurowaniu z tyłu nie powinien zostać naruszony, przetarty na skutek regularnego użytkowania. Trudniej jest go także zadrapać, porysować.

 Nowsza edycja gorsetu (z 2013 roku) została znacząco zmodyfikowana pod względem wykorzystanego materiału. W tamtym czasie nie pojawiło się doszycie overów. Patrząc na materiał wykorzystany wtedy do szycia - to dobra wiadomość.

Gorset był sztywniejszy, wykonany z nieco grubszego materiału niż inne gorsety PC. Posiada panel kryjący i cztery zapięcia w busku (obecna edycja 2015 ma 5 zapięć). W edycji z roku 2013 pojawił się w związku z tym znaczący problem. Materiał jest bardziej połyskujący. Nie pozostawia złudzeń co do tego, że mamy do czynienia z eko-skórą. Wydaje się nieco grubszy, w dotyku jakby piankowy.

Gorset z edycji z 2013 roku bardzo łatwo zarysować.O ile na overze, noszonym dość regularnie, wszelkie znaki wiązania i zapinania go są niewidoczne, to niestety, over z nowego materiału nosiłam tylko okazjonalnie. Nie chodzi przy tym o brak wygody, czy krój, ale właśnie obawę zniszczenia, zarysowania. O delikatności materiału najlepiej może zaświadczyć poniższe zdjęcie i zbliżenie na lamówkę.

Gorset zaginął się na lamówce w kilku miejscach - w czasie przechowywania w szafie. Na overze ślady te są nieznaczne, praktycznie niewidoczne. Na nowszym underze - wyraźnie widoczne. To samo tylko na większą skalę zaobserwują przy sznurowaniu wszyscy Ci, którzy gorset nosili nieco częściej. Powrót do starego materiału w roku 2015 jest więc jak najbardziej godną pochwały decyzją.


W edycji z roku 2013 wykorzystano grubszą podszewkę. To wzmacnia gorset, tak, że mimo braku waist-tape, nie zaobserwowałam rozciągnięć. Jest to problem często podnoszony przy ocenie gorsetów od papercats.pl.

Jak napisałam - swój egzemplarz undera nosiłam dość rzadko, więc nie był narażony na taką deformację, wkrótce jednak opis gorsetów satynowych - starszej i nowszej wersji. Te eksploatowalam bez litości. Wówczas też porównanie wymiarów z tymi zawartymi w tabelce - przekonamy się, czy waist tape oznacza nieuchronne rozciągnięcie materiału.

Gorsety z eko-skóry mają swój szczególny urok. Jeśli jakość wykonania gorsetu z najnowszego doszycia jest dobra, to nie mam wątpliwości, że zdecydowanie warto przedłożyć go nad zakupem gorsetu z roku 2013. Być może jest to tylko moje subiektywne zdanie, ale dodatkowo eko-skóra od Papercats ma jeszcze jedną zaletę, która różni ją od pozostałych gorsetów tej firmy. Mimo podobnego lub nawet identycznego kroju, to właśnie gorset sko-skórzany najlepiej przylegał do moego ciala i najlepiej je modelował. dodatkowo, mimo dość wąskich bioder, tylko ten gorset nie odstawal od nich w sposób rażący, ale ładnie je oklejał.
Myślę, że ta zaleta spowoduje, że mimo wątpliwości co do materiału, gorset nawet z roku 2013 może idealnie spełnić swoją rolę jako sposób na optyczne wyszczuplenie talii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz